1. Czym jest XPC- XPC – Xiążę Pro Camp to profesjonalne szkolenie kiteboardingowe, prowadzone przez Łukasz Cerana. Dzięki wypracowanej metodyce pozwala przyspieszyć zdobywanie umiejętności kite’owych. Odpowiednie dawki teorii i praktyki, połączone z foto i video analizą pozwalają łatwiej, szybciej i bezpieczniej wykonać nowe manewry.

2. Dla kogo są szkolenia XPC ? Dla wszystkich kitesurferów, niezależnie od wieku, płci i umiejętności (minimum pływanie pod wiatr), którzy chcą się dalej rozwijać.

3. Jakie umiejętności muszę mieć jadąc na XPC? Najlepiej jeżeli kursant potrafi wracać w to samo miejsce, pływać pod wiatr i ma za sobą pierwsze podskoki (lub próby). Im pewniej kursant panuje nad sprzętem, tym łatwiej wprowadzać nowe manewry. Ale podstawą jest samodzielne pływanie.

4. Czy są ograniczenia wiekowe? Nie ma ograniczeń wiekowych, ważniejsza jest ogólna sprawność, brak przeciwwskazań medycznych , umiejętności kite’owe i chęć zdobywania wiedzy. W XPC uczestniczyli już kursanci dwunastoletni i sześćdziesięcioletni.

5. Co w przypadku braku wiatru? W zależności od miejsca i warunków prowadzone są zajęcia surfingowe (o ile jest fala), wakeboardowe (o ile jest wyciąg), windsurfingowe ( o ile jest sprzęt), kiterooming, teoria, przepisy regatowe, zajęcia kondycyjne, gry zespolowe.

6. Czy muszę mieć własny sprzęt? Cena szkolenia nie obejmuje wynajmu sprzętu, ale możemy pomóc przy wypożyczeniu.

7. Jak wygląda dzień na procampie? Każdy dzień (o ile warunki pogodowe pozwalają) składa się z: rozruchu porannego, śniadania, wyjścia na spot, I sesji treningowej, wolnego pływania, przerwy/jedzenia, II sesji treningowej, wolnego pływania, kolacji, wieczornej analizy zajęć.

8. Ile jest godzin szkolenia dziennie? 15-25min rozruch poranny, I sesja na wodzie 90 minut, wolne pływanie ok. 30-60 minut, II sesja na wodzie 90 minut, wolne pływanie ok. 30-60 minut, analiza zajęć – 45-90 minut.

9. Ile osób uczetniczy w campie? Na szkoleniu jest maksymalnie 10 osób.

10. Czego mogę nauczyć się na campie? Poprawienie pozycji na desce i podstawowej techniki pływania,  przepisy (np. prawo drogi), pierwsze skoki, skoki z krawędzi, skoki z latawca, triki na wpięciu (np. skok z grabem), triki na wypięciu (unhooked np. raily), kiteloopy, lądowania switch, blind i wrapped, handle passy, power handle passy; Pływanie strap less, zwroty na desce strapless, pływanie w wiązaniach wakeboardowych, pływanie na hydrofoilu.

11. W jakim języku prowadzone jest szkolenie? Szkolenie prowadzone jest w języku polskim, ale nie ma przeszkód aby używany był również język angielski.

12. Czy w cenie jest ubezpieczenie? W cenie wycieczki jest podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia sportowego.

xpc_lukasz_ceran_faq_xpc_lukasz_ceran_faq_3xpc_lukasz_ceran_faq_2


PARTNERZY