WYJAZDY

HOTEL NAD SPOCIE – 8 DNI PŁYWANIA PIĘKNA NATURA – PYSZNE JEDZENIE DOWNWINDY – KITESURFING – SURFING – SUP – WAKEBOARDING – ZWIEDZANIE

MIEJSCE

KITE, WAKE, SURF…ZWIEDZANIE

To co wyróżnia Cape Town od pozostałych miejsówek, które udało nam się odwiedzić to olbrzymia różnorodność. Dotyczy to programu sportowego jak i samego miejsca.
Kitesurfing, surfing, wakeboard, rowery, bieganie, nurkowanie, czy longboard – tutaj możliwości jest bardzo dużo. Co jednak dla nas miłośników kitesurfingu jest najistotniejsze…w Cape Town wieje wiatr – codziennie i mocno.

TROCHĘ FAKTÓW

Cape Town (Kapsztad) – drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Republice Południowej Afryki, położone jest nad Zatoką Stołową, na północ od Przylądka Dobrej Nadziei i False Bay, u podnóża Góry Stołowej (Table Mountain: 1087 m n.p.m.).

MULTISPORTOWO

KITESURFING – PŁYWANIE W KAŻDYCH WARUNKACH

Okolice Cape Town to pełen wachlarz miejscówek zapewniający niesamowite pływanie na każdym poziomie zaawansowania w zróżnicowanych warunkach wietrznych i zafalowania akwenu. Wystarczy, że przejdziecie z apartamentu 100m na drugą stronę ulicy, a znajdziecie się na słynnej Kitebeach – miejscówce, na której spokojnie można spędzić 2 tygodnie…a to nie wszystko. Zatoka, przy której będziemy mieszkać na przestrzeni kilku kilometrów podzielona jest na kilka sekcji, a w konsekwencji parę różnych spotów. Słowo kluczowe dla tego miejsca to: downwindy, czyli obłędna, kilkukilometrowa jazda z falą i wiatrem wzdłuż wybrzeża. Zupełnie inne warunki znajdziecie na pięknym spocie z płytką, ciepłą, turkusową wodą – lagunie Shark Bay. Dotrzecie do niej w około godzinę jazdy samochodem od Cape Town.

Oprócz spotów zlokalizowanych bezpośrednio w północnej części Cape Town istnieje szereg doskonałych miejscówek położonych nieco dalej na południowej stronie.

INNE AKTYWNOŚCI DESKOWE:

Wake – Blue Rock wakepark z pewnością zagwarantuje wyśmienitą zabawę.

Surfing – w zależności od upodobań będziecie mogli surfować w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego lub nieco chłodniejszych Oceanu Atlantyckiego.

Longboard/skate – Idealnie gładkie, z lekkim nachyleniem terenu, specjalne pasy dla rowerzystów są najlepszym miejscem do jazdy na longboardzie.

INNE ATRAKCJE

CAPE TOWN – COŚ WIĘCEJ NIŻ WAKACJE

Południowo-wschodni wiatr zaczyna rozwiewać się w okolicy południa. Możecie zatem spać do późna lub wykorzystać ten czas na zwiedzanie okolic.
Cape Town to coś więcej niż wakacje – więcej niż „tylko” kitesurfing. Główne hasło miasta nie bez powodu brzmi: „Nie potrzebujesz wakacji, potrzebujesz Cape Town.” Cape Town to niesamowita przygoda z naturą. Od pięknych plaż, do winnic, od spotkań z pingwinami lub małpami do podziwiania wielorybów czy nurkowania w klatce wśród rekinów. Tour piętrowym busem przez miasto, połączone z degustacją wycieczki do licznych winnic, wyprawa na Górę Stołową lub na Przylądek Dobrej Nadziei, czy safari z Big 5 (lew, słoń afrykanski, bawół, nosorożec czarny, lampart) zagwarantują również tym niepływającym niezapomniane wakacje.

ZAKWATEROWANIE

Hotel Dolphin Beach *** zlokalizowany jest bezpośrednio przy plaży i spocie zatoki Blouberg Beach, na którym będziemy pływać. W promieniu 500m znajduje się wszystko co niezbędne podczas całego pobytu: restauracje: Simply Asia, Ocean Basket etc./ bary FastFood: KFC, Burger Cape, Pizza, Kebab etc.)/ sklep spożywczy/ puby.

Do dyspozycji mamy parterowe, dwu sypialniowe Bungalowy Beach Cabana mogące pomieścić do 4 osób. Każdy z nich wyposażony jest w: sypialnia z łóżkiem podwójnym, mała sypialnia (3mx3m) z 2 łóżkami pojedynczymi, łazienka z wanną lub prysznicem i WC, kuchnia, sejf, WiFi, salon z rozkładaną sofą i widokiem na ogród.

HOT INFO:

OGÓLNE

Ludność: Cape Town 3.7mln Język: Angielski & Afrykański Waluta: 1Randt = 0,32PLN Strefa czasowa: Polska + 2h Ruch uliczny: lewostronny Wschód słońca: +/- 6.00 Zachód słońca: +/- 20.00

PODRÓŻ

LOTY

Przelot liniami Qatar Airways

Wylot Warszawa 20.02.2020 / godz.21:30 Czas lotu: 5.40h Międzylądowanie Doha Czas postoju: 2.40h Przylot Cape Town 21.02.2020 / godz.17:10 Czas lotu: 10.20h Transfer do apart.: 0.45h

Wylot Cape Town 29.02.2020 / godz.12:35 Czas lotu: 10.15h Międzylądowanie Doha Czas postoju: 1.55h Przylot Warszawa 01.03.2020/ godz. 05:45 Czas lotu: 6.00h

BAGAŻ

Bagaż główny: 30kg
Sprzęt kitesurfingowy (info na końcu oferty)
Bagaż podręczny 7kg: 1szt. o wym.: 50x37x25cm Nadbagaż: 40USD/ kg

VISA/ SZCZEPIENIA

Nie wymagane

CO ZABRAĆ

Latawce: 5-7-9-12 Pianka: długa 5/4 lub 4/3 Krem z filtrem min.30 Longboard (skate)

NA MIEJSCU

PRZYKŁADOWE CENY Obiad (fast food): +/-25PLN Wino (b. dobre): +/- 10PLN

TERMIN I CENA:

20.02-01.03.2020

CENA ZA OSOBĘ:

• 5990PLN* przy 4os. w pokoju

• 6490PLN* przy 3os. w pokoju

• 7390PLN* przy 2os. w pokoju

CENA ZAWIERA:

• opiekę pilota

• przelot samolotem rejsowym Qatar Airways na trasie W-wa – Cape Town – W-wa

• transport sprzętu kitesurfingowego (info poniżej)

• transfer lotnisko – Hotel – lotnisko

• 8 noclegów ze śniadaniami w wybranej opcji zakwaterowania

• ubezpieczenie Signal Iduna uwzględniające amatorskie uprawianie sportu: KL 30000EUR, NNW 15000PLN, bagaż 1000PLN 

CENA NIE ZAWIERA:

• wyżywienia (oprócz śniadań)

• szkolenia kitesurfingowego (opcjonalnie/ info poniżej)

• ubezpieczenia od rezygnacji (opcjonalnie)

• dodatkowego ubezpieczenia: OC 30000EUR, bagaż i sprzęt sportowy po 3000PLN (opcjonalnie)

• wynajęcie samochodu (oopcjonalnie/ cena ok. 100PLN/ dzień/ samochód

SZKOLENIA I WYPOŻYCZENIA:

• szkolenie Pro Camp z Łukaszem Ceranem: 1500 PLN (bez sprzętu)
• wypożyczenie sprzętu (dwa latawce, deska, trapez): 1500 PLN

* cena może ulec zmianie w wyniku wzrostu kosztów transportu (paliwo) lub wysokiego wzrostu kursów walut
** sprzęt kitesurfingowy jest liczony jako bezpłatny, jeżeli stanowi jedna z 2 sztuk bagażu rejestrowego uczestnika, <30kg (waga wszystkich sztuk bagaży) oraz sumy 3ech wymiarów <300cm / jeżeli sprzęt kitesurfingowy stanowi dodatkową sztukę bagażu rejestrowego uczestnika powyżej dopuszczalnego limitu o wadze <25kg i sumie 3ech wymiarów <217cm opłata 750USD/ 1 stronę