WYJAZDY

Jeśli kochacie kitesurfing to jest to miejsce, które można prawie porównać z rajem. Położona na Sri Lance Kalpitiya to kultowa kitesurfingowa miejscówka znajdująca się na północ od Colombo, przy ogromnym cyplu, idealnym spocie na kajta.

MIEJSCE

Sri Lanka od dawna należy do jednego z tych miejsc, które każdy chciałby odwiedzić. Piękne widoki, bogata kulturowo z przepyszną kuchnią oraz niesamowitymi ludźmi, wszystko to składa się na obraz tropikalnej, rajskiej wyspy. Od niedawna Sri Lanka stała się również kultowym miejscem na mapie kitesurfingowych wyjazdów. Klimatyczna miejscowość Kalpitiya zawdzięcza swoją popularność wielkiej zatoce, która stwarza idealne warunki do pływania na każdym poziomie zaawansowania bez przepychania się wśród tłumu latawców. W samej Kalpitiy’i bardzo popularne wśród kitesurferów są downwindy na otwartym morzu.

Parę słów o Sri Lance Jacka Gadzinowskiego, który był z nami w zeszły roku:)

Dodatkowymi atrakcjami na Sri Lance, są z pewnością wycieczki krajoznawcze, zwiedzanie parków narodowych, zabytkowych miast, plantacji herbaty, czy sierocińca dla słoni.

Jedzenie na Sri Lance zachowuje azjatycki klimat, zbliżone jest mocno do kuchni indyjskiej. Podstawą jest ryż i curry, kombinacja owoców morza, warzyw i ryb. Pomimo wysokiej pikantności posiłków, wszystko jest niesamowicie smaczne. Na ulicy zawsze można złapać jakieś lokalne przekąski i soczyste owoce. Polecamy Rotti, które można dostać niemalże wszędzie.

SPOT

Tutaj liczycie się tylko Wy i Wasz kite. W Kalpitiya są warunki dające możliwość pływania na wszystkich poziomach zaawansowania. Kalpitiya zadowoli oczekiwania zarówno wytrawnych kitesurferów jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z deską. Oprócz płaskiej wody na lagunie zapraszamy również do pływania na oceanieWielką przygodą są też organizowane downwindy, czyli możliwość spływania z wiatrem na kilkunasto kilometrowych trasach.

W najbliższej okolicy istnieje kilka małych wysepek, raf i sandbanków zlokalizowanych między oceanem i laguną, które stwarzają doskonałe warunki dla miłośników downwindów i pływania po różnych spotach.

Sezon pływania dzieli się tutaj na dwa.

Maj – wrzesień, kiedy wieje około 20-25 węzłów. Zdarza się że przy pełni księżyca wieje na większe latawce. Kierunek wiatru side-off shore, więc nie jest ciężko nawet dla początkujących. Woda jest płaska i w niektórych miejscach (zwłaszcza przy low tide) płytka – idealna na Freestyle. Dodatkowo każda ze szkół oferuje wycieczki po okolicznych wysepkach. Dając swoim gościom możliwość zwiedzenia wielu kitesurfingowych spotów w okolicy i pływania przy równiutkim wietrze na idealnie płaskiej wodzie. Najlepsze warunki są od czerwca do sierpnia, ale ogólnie cały okres można uznać za high season.

Drugi okres to Grudzień – marzec, kiedy wiatr zmienia kierunek z SE na NE i wieje trochę słabiej, z czego najlepiej zdecydowanie w styczniu. Okresy przejściowe (kwiecień, październik i listopad) to miesiące bez wiatru i wtedy pozostaje jedynie turystyka i relaks.

ZAKWATEROWANIE

Baza Kitesurfing Lanka położona 5 minut jazdy campowym busem od laguny, na której będziecie pływać to mekka dla prawdziwych pasjonatów kitea. Do Waszej dyspozycji będą ekologiczne bungalowy z drewna z jedynymi w swoim rodzaju, niezadaszonymi łazienkami (Bungalowy Lagoon View) posiadającymi wszelkie wygody: prysznic, ciepła i zimna woda, umywalka, lustra, eko meble. Prysznic pod gołym niebem w otoczeniu gwiazd? Bezcenne. Wspólna jadalnia słynie z lokalnej, zdrowej, pełnej owoców i warzyw odżywczej kuchni z menu idealnie zbalansowanym pod kątem wzmożonego wysiłku fizycznego. Do tego bar serwujący przepyszne drinki po pływaniu i chill out space, gdzie możecie złożyć swe zmęczone pływaniem ciało na wygodnych pufach, poczytać książkę, bądź posłuchać muzyki na żywo. Baza Kitesurfing Lanka odwiedzana jest przez ludzi, którzy kochają kite’a i lubią się integrować. To miejsce dające wiele możliwości do nawiązania nowych międzynarodowych znajomości z takimi samymi pasjonatami jak Wy.

DODATKOWE ATRAKCJE I USŁUGI

Internet bezprzewodowy dostępny w strefie chill, restauracja, wypożyczalnia kajaków, rowerów i desek SUP, bar, mini sklep z akcesoriami kite, salon Spa, masaż (dodatkowo płatny), zajęcia jogi, slack line.

BUNGALOW LAGOON VIEW
Wyposażenie: łazienka z prysznicem i wc (zewnętrzna), 2, 3 lub 4 łóżka pojedyncze, widok na wodę.

BUNGALOW GARDEN VIEW
Wyposażenie: łazienka z prysznicem i wc (wewnętrzna), 2 lub 3 łóżka pojedyncze, widok na ogród.

NAMIOTY DE LUXE
Wyposażenie: wspólna łazienka z prysznicami i wc (odzielna męska i damska), 2, 3 lub 4 pojedyncze materace, prąd, mosklitiera, lampka nocna, zadaszenie z liści palmowych, widok na ogród.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie w opcji full board. Kuchnia lankijska: śniadanie, lunch i obiadokolacja w formie bufetu. Woda, kawa i herbata w cenie.

TERMIN I CENA:

16.01 – 27.01.2018

CENA ZA OSOBĘ:

• 6490PLN* w Bungalow Garden View przy 3os. / 6590 PLN* przy 2os. w pokoju
• 6790PLN* w Bungalow Lagoon View przy 3-4os. / 6990PLN* przy 2os. w pokoju
• 5190PLN* Garden View / 5390PLN Lagoon View – dziecko 2-6 lat
• 6190PLN* Garden View / 6490PLN Lagoon View – dziecko 7-10 lat
• 490PLN* dziecko < 2 lat
• dziecko > 10 lat liczone jest jako dorosły
• dopłata do pok. 1 os. Bungalow Lagoon View 1300PLN/ Garden View 1500PLN

DZIECI LICZONE SĄ ZA SPANIE NA ISTNIEJĄCYH ŁÓZKACH (3SZT GARDEN/ 4SZT LAGOON)

CENA ZAWIERA:

• opiekę pilota
• przelot samolotem rejsowym Qatar: Warszawa – Colombo – Warszawa
• transfer: lotnisko – Kitesurfing Lanka – lotnisko
• 9 noclegów ze śniadaniami, lunchami i obiadokolacjami w wybranej opcji zakwaterowania (kawa, herbata, woda w cenie)
• późne wykwaterowanie w dniu wyjazdu
• codzienne transfery z miejsca zakwaterowania na/ z laguny
• rescue boat na lagunie
• ubezpieczenie Signal Iduna uwzględniające amatorskie uprawianie sportu: KL 30000EUR, NNW 15000PLN, bagaż 1000PLN

CENA NIE ZAWIERA:

• wizy (obowiązkowo/ 35USD/os.)
• kosztów wycieczek fakultatywnych (opcjonalnie)
• napojów bezalkoholowych i alkoholowych
• kosztów przewozu sprzętu sportowego**
• ubezpieczenia od rezygnacji (opcjonalnie/ koszt: 3% wartości imprezy)
• dodatkowego ubezpieczenia: OC 30000EUR, bagaż i sprzęt sportowy po 3000PLN (opcjonalnie)

* cena może ulec zmianie w wyniku wzrostu kosztów transportu (paliwo) lub wysokiego wzrostu kursów walut
** sprzęt kite jest liczony jako bezpłatny bagaż rejestrowany, jeżeli stanowi 1szt bagażu uczestnika < 30kg oraz sumy 3ech wymiarów <300cm

WYPOŻYCZENIE I SZKOLENIE:

– szkolenie Pro Camp z Łukaszem Ceranem: 1500 PLN (bez sprzętu)
– wypożyczenie sprzętu: 1500 PLN