WYJAZDY

MIEJSCE

To właśnie na Coche spędził kilka lat życia bohater „Wyspy Robinsona”. My zabieramy Was tam na niesamowite dwa kitesurfingowe tygodnie. Tutaj na Playa la Punta odbywają się zawody kitesurfingowego Pucharu Świata.

Coche to wenezuelska wyspa położona na Morzu Karaibskim, w cieśninie między Margaritą a kontynentem. W przeszłości była w centrum zainteresowania ze względu na bardzo bogatą przybrzeżną ławicę perłopławów. Jej powierzchnia wynosi 55 km kwadratowych i zamieszkuje ją około 8200 mieszkańców. Miejsce to jest szczególnie polecane miłośnikom kite i windsurfingu. Szukającym relaksu wyspa Coche oferuje przepiękną piaszczystą plaże, otoczoną palmami oraz spokój na łonie przyrody. Na swój sposób wyjątkowa pośród innych znanych wysp Archipelagu Karaibskiego. Większość wyspy jest niezamieszkała, stanowiąc wspaniałe miejsce dla szukających spokoju, kilometrów pustych plaż oraz oderwania się od rzeczywistości. W bliskim sąsiedztwie hotelu Punta Blanca znajduje się niewielka wioska z kilkoma barami i restauracjami, oferującymi wyśmienite lokalne dania, w szczególności ze świeżo złowionych ryb i owoców morza. Wyspa znana jest również miłośnikom powieści Arkadego Fiedlera – to właśnie na Coche spędził kilka lat życia bohater „Wyspy Robinsona”.

SPOT

Playa la Punta to najpopularniejszy spot na Coche. Płaski ląd oraz brak zabudowy przy brzegu powoduje, że wiatr wiejący z kierunku offshore jest równy i niczym nie zakłócony. Dzięki temu na spocie mamy super płaską wodą. Baza położona jest bezpośrednio w pobliżu hoteli Punta Blanca i Cohce Paradise. To właśnie tutaj odbywają się coroczne zawody kitesurfingowego Pucharu Świata. Miejsce idealne do treningu freestyle. Również początkujący z pewnością docenią łatwość pływania po płaskiej wodzie oraz sprawnie działającą lokalną asekurację. Dużym plusem jest olbrzymia przestrzeń i niewielka liczba surferów na wodzie, nawet w szczycie sezonu, czego nie można powiedzieć o sąsiednim El Yaque.

Zobacz film prezentujący Pro Camp z Łukaszem Ceranem:

HOTEL PUNTA BLANCA OCEAN CLUB 4*

Mała karaibska wioska przy białej plaży! Hotel utrzymany jest w lokalnym stylu – biało-niebieskie parterowe bungalowy otoczone są ładnym ogrodem, w który wkomponowano duży basen z wydzieloną częścią dla dzieci. Funkcjonalnie wyposażone, przestronne pokoje mają zewnętrzne prysznice i w czasie kąpieli można oglądać rozgwieżdżone niebo i korony palm. Świetne drinki i muzyka latino, spacery po karaibskiej plaży, intensywny błękit oceanu, pozwalają zapomnieć o codziennej rutynie. Hotel jest bardzo popularny wśród pasjonatów windsurfingu i kitesurfingu, chętnie przyjeżdżają tu także rodziny z dziećmi.

Czterogwiazdkowy, elegancki, zbudowany w 2007 r., 154 pokoje, budynek główny i parterowe bungalowy; w budynku głównym: małe lobby, recepcja (czynna: 7.00-23.00), restauracja Piratos przy basenie – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dostępne foteliki dla dzieci, dania wegetariańskie; bary: Amazon typu swim-up, snack-bar przy basenie, Arenas Blancas Chili na plaży, minimarket; sala konferencyjna dla 80 osób, ogród; bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby, punkt internetowy; za opłatą: room-service, opiekunka do dziecka (na zamówienie); akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

CENY I TERMINY:

14-26.03.2014 – 6210 zł

Cena zawiera:

– przelot na trasie Warszawa-Margarita-Warszawa,
– transfer lotnisko-hotel-lotnisko (transfer łodzią ok 45 min)
– zakwaterowanie w hotelu Punta Blanca
– wyżywienie w formie All Inclusive,
– ubezpieczenie NNW i KL,bagaż

Cena nie zawiera:

– kosztów transferu sprzętu kitesurfingowego/windsurfingowego na trasie Warszawa-Margarita-Warszawa
– opłaty wylotowej 60$
– opłat za korzystanie z bazy i rescue

SZKOLENIA I SPRZĘT:

PRO CAMP z Łukaszem Ceranem na każdym poziomie zaawansowania – 1600zł
11-12 dni wypożyczenia kompletu sprzętu – 1600zł
1 dzień wypożyczenia sprzętu – 200zł

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_3

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_2

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_4

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_1

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_12

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_11

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_10

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_9

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_8

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_7

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_6

xpc_lukasz_ceran_weneuela_coche_5